Aktuality

Třídička stravenek a bankovek

Představujeme nový multifunkční stroj, který umožňuje načítat čárové kódy ze stravenek (tiketů) a umí třídit stravenky podle zadaného kritéria, ...
4. 2. 2018
více

O Společnosti

Z historie společnosti

Společnost CAMO, spol. s r.o. byla založena v roce 1991. Společnost má jednoho majitele, majitelem společnosti je ing. Rudolf Fojtík. Od počátku svého působení se společnost zabývá prodejem a servisem informačních technologií. Pomáháme svým zákazníkům zefektivnit firemní/výrobní procesy. Kromě dodávek standardních IT technologií a řešení se zabýváme vývojem a výrobou vlastních výrobků a řešení, které jsou kombinací HW a SW. Zaměřujeme se především na dvě oblasti :

 • Automatizace zpracování tiketů s čárovými kódy.
 • Monitorování efektivity využití strojů a analýzu prostojů.

V roce 2003 vznikla myšlenka vyvinout zařízení pro automatizaci zpracování tiketů s čárovými kódy. Nemělo význam vyvíjet mechanickou část zařízení pro počítání tiketů, neboť tato zařízení již na trhu existovala. Bylo potřeba vybrat vhodné a kvalitní zařízení a doplnit ho o skener čárových kódů, potřebná čidla, elektroniku a software. Po mnoha testech různých typů počítaček bankovek jsme vybrali počítačku bankovek s nejkvalitnější mechanickou částí od japonského výrobce GLORY typ GFB800. S využitím tohoto počítacího stroje jsme vyvinuli náš nový výrobek s označením GMS-1000K. Největší úspěch v prodeji těchto počítaček máme v posledních pěti letech, naším největším zákazníkem je společnost LIDL Rumunsko a LIDL Slovensko. Mezi další významné zákazníky patří TESCO, Kaufland, Cheque Dejeuner, Edenred, BILLA. Naše počítačky jsme exportovali do zemí jako je Německo, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovensko, Turecko, Maroko, Španělsko, Portugalsko.

V roce 2014 jsme vyvinuli nový stroj na bázi počítacího a třídícího stroje od výrobce Feelteck. Náš nový výrobek má označení TS1000 a jedná se o počítačku a třídičku tiketů s čárovými kódy a současně hodnotovou počítačku a třídičku bankovek. Nenalezli jsme jiného výrobce na světě, který by nabízel podobný stroj s uvedenou kombinací funkcí.

Dalším naším významným produktem, který jsme vyvinuli, je Machine Monitoring System (MMS), který je kombinací hardware a software. Tento systém monitoruje a měří čas výrobních cyklů u CNC strojů a slouží pro sledování efektivity využití strojů a pro sledování a analýzu prostojů a pro automatizaci výpočtu koeficientu OEE. Naším nejdůležitějším zákazníkem v této oblasti je výrobce zbraní Česká zbrojovka a.s. Uherský Brod.

Společnost CAMO, spol. s r.o. je držitelem certifikátu ISO 9001:2015
Společnost CAMO, spol. s r.o. je členem Obchodní a hospodářské komory (OHK) a ing. Rudolf Fojtík je členem dozorčí rady OHK Zlínského kraje.

 • 2020 Covid-19 nás nezastaví!
  Vypouštíme do světa nové produkty, začínáme s GMS1000KST a TS1000KST.
 • 2014
  TS1000 spatřuje světlo světa po úspěšných létech GMS-1000K. Nový stroj má spoustu vylepšení a užitečných funkcí.
 • 2009 DNC Sítě
  Vznik našeho DNC a MMS řešení pro strojírenské a konstrukční společnosti.
 • 2003
  První nápad na realizaci stroje schopného číst a zpracovat čárové kódy.
 • 1991 Založení společnosti
  Od svého počátku se Camo zaměřuje na prodej a servis produktů na poli výpočetní techniky.

Našimi výrobky pomáháme svým zákazníkům zefektivnit firemní/výrobní procesy.
S naším řešením zvýšíme váš profit.